Facebook’un Mobil Sitesinden Mesajlaşma Devri Bitiyor

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden biri olan , mesajlaşma platformu için kullanıcılarını daha arttırmak ve daha da geliştirmek için önemli değişiklikler yapmak için düğmeye bastı. Akıllı telefondan Facebook‘a girmek isteyenleri Messenger‘i kullanmaya mecbur bırakan Facebook, şimdi ise yeni bir karar ile mobil internet sitesinden Facebook‘a giriş yapmak isteyenler Messenger‘a doğrudan yönlendiriliyor. Geçen yıllarda Facebook, Messenger‘i kurarak ayrı bir mesajlaşma sistemi kurduğu için kullanıcılar oldukça şikayetçi idi. Ancak bu şikayetlere rağmen normal sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Uygulama ile birlikte mobil üzerinden Facebook‘a girdiğimizde site üzerinden mesajlaşılabiliyordu. Artık bu özellikte Facebook tarafından kaldırılıyor. Artık Facebook mobil sitesinden mesaj gönderilemeyecek.

Facebook mobil sitesinden mesaj gönderen kullanıcılara Messenger uygulamasını yükleyerek daha kolay mesaj gönderebilirsiniz gibi öneriler gönderiliyordu. Ancak bu önerileri kapatarak mesaj göndermeye devam edilebiliyordu. Ancak ilerleyen haftalarda bu uyarının görmezden gelinemeyeceği ve her şeye rağmen Messenger uygulamasını indirmesi gerekiyor. Aksi taktirde Facebook‘ta mesaj gönderemeyeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Haftanın Önemli Haberleri #3 başlıklı makalemizde Haftalık haberler, Haftalık önemli haberler ve Tekneloji haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir