Kapat

Facebook Oyun Davetleri Nasıl Engellenir

Eğer Facebook kullanıcısı iseniz ve aktif olarak oyun oynuyorsanız  ve oyun isteklerine karşı artık bir bezginlik oluşmuşsa oyun davetleri nasıl engellenir sorusunun cevabını arama vaktiniz gelmiştir. Gönderilen oyuna karşı bir ilginiz olsa dahi oyundan soğutan bu oyun isteklerini engellemek mümkün. Üstelik oyun isteklerini engellemek için bir kaç yöntem mevcut.Bu işlem için ya uygulamayı engeleyecek, ya da gönderen kişinin isteklerini engelleyeceğiz. İsterseniz incelemeye başlayalım.

Facebook Uygulamasını Engelleme

Eğer uygulamayı veya oyunu artık kullanmayacaksanız direkt uygulamayı engelleyebilirsiniz. Ancak uygulama engellemeyi bir çözüm olarak yeterli görmüyorsanız birazdan anlatacağım başka bir metodu uygulayabilirsiniz.

Facebook Uygulamasını Engellemek için;

  • İlk önce hesabınıza giriş yapın.
  • Daha sonra Ayarlar kısmına gelip Engelleme butonuna tıklayın
    2016-08-07_13-04-41

 

 

 

 

 

  • Şimdide sağ tarafta bulunan Uygulamaları engelle bölümüne gelip, artık istek gelmesini istemediğiniz uygulamaları yazın. Uygulamayı engelledikten sonra artık bildirim almayacaksınız.
    2016-08-07_13-06-16

Arkadaştan Gelen İstekleri Engelleme

Eğer bir arkadaşınız size durmadan yolluyorsa ve bu durumdan şikayetçiyseniz o arkadaşınızdan gelen istekleri engelleyebilirsiniz. Ya da onu engelleyin gitsin 😀

İşin iyi tarafından birisi oyun isteği engellemeden arkadaşınızın hiç bir şekilde haberi olmayacak olması.

 

2016-08-07_13-05-40

Kökten Çözüm: Arkadaşı Engellemek

Arkadaşınızı engellemek için Ayarlar kısmına gelip Engelleme butonuna tıklıyoruz daha sonra Engellemeleri Yönet => Kullanıcıları Engelle=> Engellemek istediğiniz arkadaşınızın ismi. Artık arkadaşınız sizin ile iletişim kuramayacak ve böylelikle oyun isteği gönderemeyecek.facebook-arkadas-engellemek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir