Kapat

Çılgın Tavuklar Oynayarak Nasıl Para Kazanılır ?

Çılgın Tavuklar Nedir ?

Çılgın Tavuklar Web Tabanlı Kendini her zaman geliştirmeye adamış bir Oyundur. Her gün daha fazla Ziyaretçi Kazanarak ve İlgi sebebiyle Web tabanlı oyunlar arasında en yüksek yerde olmaya her geçen gün daha fazla yaklaşmaktadır.Sağladığı en büyük Avantajlardan bir tanesi İnsanlara Oyun oynayarak para kazandırmaktır.Her hangi bir kayıt ücreti alınmayarak bu oyunu her yaşta insan oynayabilmektedir. İnsanların boş zamanlarında hem oyun oynayarak hem de para kazandırarak eğlenceli bir oyun olmuştur.

Oyunun Mantığı İse Çok Basit…

Sitenin başlığından anladığınız gibi tavuklar üzerine kurulmuş bir oyundur.Her Tavuğun belli bir yumurta üretimi vardır. Tavuklar Saatlik Yumurtladığı yumurtaya göre Akçe Fiyatı Değişmektedir. Akçe ise oyun içi satın alabileceğin şeyler için gereklidir.Oyunda Tavuklarınızın yumurtladığı yumurtaya Göre size kazanç sağlamaktadır.

 • Pazarda Yumurtaları Satarak  %75 Akçe Ve %25 ‘i Sizlere Hesabınıza gerçek para olarak Yatmaktadır.

Çılgın Tavuklar Neden Oynamalıyım ?

Çılgın Tavuklar, insanlara zaman içerisinde gösterdiği Sabır ile geçirdiği vakit sayesinde çok önemli ve güzel meblağlar Kazandırmaktadır. Ne Kadar çok oyun içinde zaman geçirirseniz o kadar çok kazancınız ve emeğinizin karşılığını alma potansiyeliniz yüksek olacaktır.

 • Tavuklar Sayesinde topladığınız yumurtalar ile yeni tavuklar alabilir hem de hesabınıza Gerçek Paralar Kazandırabilirsiniz.

cilgin-tavuklarNe Tür Tavuklar Bulunmakta diye Sorarsanız…

Oyunda birbirinden farklı akçe fiyatı bulunan ve yumurta üretimi farklı olan tavuk çeşitleri bulunmaktadır.Hadi gelin hep beraber inceleyelim bu Tavukları ;

 • Pamuk
 • Saatlik ÜRETİM : 90 Yumurta
 • Fiyat: 600 Akçe
 • Kızarık
 • Saatlik ÜRETİM: 300 Yumurta
 • Fiyat: 1600 Akçe
 • Benekli
 • Saatlik ÜRETİM: 1100 Yumurta
 • Fiyat:  5600 Akçe
 • DomDom
 • Saatlik ÜRETİM: 2600 Yumurta
 • Fiyat: 14000 Akçe
 • Çilli
 • Saatlik ÜRETİM: 4500 Yumurta
 • Fiyat:25000 Akçe
 • Pofuduk
 • Saatlik ÜRETİM: 12000 Yumurta
 • Fiyat: 100TL

 

Not: Tüm tavukların yaşam süreleri sınırsızdır.Yani ne kadar çok tavuk o kadar çok Üretim Demektir. Buda en kısa sürede istediğiniz konuma gelmenizi sağlayacaktır.

En Çok Hangi Tavuk Tercih Ediliyor?

Yapılan analizlere göre en çok oyuncular “Benekli” İsimli tavuğu satın almaktadır.  Çünkü saatlik üretim bakımından ve satın alma akçe fiyatına göre diğerleri ile karşılaştırılınca en mantıklı gelen tavuk “Benekli” olmuştur.

Ben Günde Bir Kez Satıp Çıksam Olur mu Diye Sorarsanızki.

Tabiki hayır cevabını alırsınız. Çünkü Oyun içinde depo sistemi vardır.Oyunun Başlangıcında verdiği Depo 2500’dür.

Bu depoyu hiç arttırmak istemiyorsanız ve sizin Yumurta üretimiz fazla ise birde üzerine sadece her gün bir kez girip satim mantığında iseniz bu fikirden vazgeçiniz.Çünkü Depo sınırı bulunmaktadır.Deponuz dolduğu zaman Saatlik üretimiz 1.000.000 Olsa bile Siz Bir günde girerseniz O Deponuz 2500 kapasitesi var ise sadece 2500 Dolar ve geri kalan üretim tamamıyla çöpe gitmiş olur. Buda sizin zararınız olur. Onun için her saat başı veya oyunun gösterdiği sistem ile depo dolma sürenize bakıp oyuna girip satmanız gerekmektedir.

screenshot_5

Depo Nasıl Arttırabilirim?

Depo artırmak çok basit bir sistemdir. Min 250 Akçe İle 250 depo kapasitesi alabilmektesiniz. Yani Akçe çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Depo ne kadar fazla olursa o kadar sizin için iyi olur. Aklınızdan Ohh ohh Depo 250 Akçe ile sınırsız artırım diye düşünüyorsanız bunda’da yanılıyorsunuz .Çünkü en fazla Depo 100.000 Olmaktadır. Onun için zamanınızı iyi ayarlamanız gerekmektedir. Deponuz dolmadan yumurtalarınızı satmanız lazımdır.oyun içi satılan vip sistemi ilede Deponuzu biraz daha yükseltebilirsiniz. 15 Gün süresi bulunmaktadır ve birbirinden farklı özellik veren vip paketleri bulunmaktadır.Fiyatları biraz yüksel gelebilir sizlere.

 

Oyunun Başlangıcında Nasıl Gelişebilirim ?

oyuna hiç para yatırmadan devam etmeyi hayal ediyorsanız bu iş tek başınıza biraz zor olacaktır. Çünkü Oyunun size verdiği akçe ile başlangıçta 2 Tane Pamuk satın alabiliyorsunuz. Pamuk’unda saatlik üretimi düşük olduğu için akçe kasmanız çok zor olacaktır .Fakat sabreder ve her gün devamlı satar topladığınız akçeler ile tavuk almaya devam ederseniz en kısa sürede en iyi yerlere gelebilirsiniz.Birde oyunda referans sistemi bulunmaktadır. Sizin attığınız linkten kayıt olunur ise Bu size +yumurta getirmektedir.İlerleyen zamanlarda ise Ödeme puanı bile getirebilir.

 

Para Yatırırsam Neler Olur?

Oyuna Para yatırdığınız taktirde oyun içi Akçe satın almış olacaksınız.Bu akçeler ile daha fazla tavuk ile ilk baştan saatlik üretiminizi daha fazla tutacaksınız .Buda size İlk haftalarda günde 1 2 Kızarık Almanızı sağlayacaktır. Yüksek bütçe bir para yatırırsanız eğer 2 3 günde Benekli Alabilirsiniz. Buda sizin saatlik üretiminizi daha fazla yükselterek ilerideki zamanlarda 1 günde Benekli alma seviyesine yükselebilirsiniz. Tabi bu işlemler sırasında hesabınıza para yatmaya devam edecektir.Bu işi yapacak olanlar var ise 20 Tl bir bütçe ile gayet hızlıca güzel yerlere gelebileceğinizi söyleyeyim.

Kaç Akçe Kaç TL ?

 • 2.500 Akçe – 5 TL
  5.500 Akçe – 10 TL
  11.000 Akçe – 20 TL
  22.500 Akçe – 40 TL
  47.000 Akçe – 80 TL
  62.000 Akçe – 100 TL

 Bu Fiyatlar ile akçe satın alabilirsiniz fakat akçeler çılgın tavuklar Sitesinde değil oyunfor dan satın alınıp çılgın tavuklara E-PİN İle transfer edilmektedir.

ekran-alintisi

Hesabımdaki Parayı Nasıl Çekecem !

Hesaptan para çekme olayı biraz karışıktır. Hesapta 100 TL Var Pat diye 100 TL Çekim diye bir olay bulunmamaktadır. Ödeme Puanı Sistemi bulunmaktadır. Ödeme puanı Sistemi Akçe ile satın alabileceğiniz bir sistemdir. Ödeme puanı stoklarla bulunmaktadır. Genellikte Pazar günleri 4000 5000 6000 Civarlarında veya daha fazla ödeme puanı stoğu eklenip “1ÖDEME PUANI ALMANIZ İÇİN =1000 Akçe “ Vermeniz gerekmektedir. Sitede çok fazla online oyuncu olduğu için acele etmeniz gerekmektedir. Yani 6000 Ödeme puanından sadece 10 TL Bile çekebilirsiniz veya hızlı olursanız 100 TL Bile olabilir.Eğer hesabınızda 1000 TL var ve ödeme puanınız 10 İse sadece 1000 Tl’nin 10 Tl’sini çekebilirsiniz. Parayı çektiğiniz dahilinde 10 TL ödeme puanın 0 TL Olacaktır.Yani kalıcı değildir.

Başka Para Çekme Yolu yok mu derseniz eğer;

Saatlik Üretiminiz 100.000 Olursa Siteye 50.000 Akçeye Satın alabileceğiniz 1 Tane KALICI ÖDEME Puanı eklenmektedir. Yani bu iş sabır işidir 1 ay uğraşıp hesabınızda 20 TL Kalıcı ödeme puanı elde edebilirsiniz bu tamamen size kalmıştır. Yada her gün ödeme puan stok eklenmesini bekliceksiniz ondada hızlı olmanız gerekmektedir.

Parayı Nasıl Başka bir yere aktarabilirim ?

Çılgın tavuklar sisteminde Para aktarabileceğiniz iki yer vardır.Bunlardan biri PaPara Dır. Bu sistem internet bankacılık sistemidir. Yani buraya attığınız parayı ATM den çekebilirsiniz.Çılgın Tavuklarda biriktirdiğiniz parayı PaPara üzerine atmak istediğiniz zaman Çılgın Tavuklar üzerinde 1.5TL Kesim ücreti alınmaktadır.Bir Diğer Para Çekme Olayı MHL Sitesidir.Buda Oyun Satın alabileceğiniz bir platformdur. Buna ise para talebinde bulunduğunuz zaman çektiğiniz paranın %7’si kesilir.

Her şey tamam ise artık Çılgın Tavuklarda oynamaya başlayabilirsiniz.

Aklınıza takılan her türlü soruyu yorum olarak atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir