Brezilyada, Kısa Süreli Whatsapp Yasağı

Geçtiğimiz günlerde 1 milyar kullanıcıya aşmıştı. Dünyanın dört bir yanında kullanılan uygulamaya kısa süre önce bir güncelleme ile şifreleme özelliği gelmişti.

Whatsapp şifreleme özelliğiyle kullanıcıların  konuşmalarını koruma altına almıştı. Brezilyanın, Sergipe eyaletindeki Marcel Maia Montalvao isimli bir yargıç bir uyuşturucu davasını çözebilmek için Whatsapp’tan konuşma kayıtlarını istedi. Whatsapp ise bilgilerin hükümetle paylaşılmayacağını, paylaşılsa bile özel bir şifreleme yöntemi olduğu için kilidi açmanın mümkün olmadığını söyledi. Bunun üzerine yargıç Marcel Maia Montalvao Whatsapp için 72 saatlik kapatma talebinde bulundu.

Talep üzerine Pazartesi günü öğleden sonra başlayan yasak Perşembe günü aynı saatlerde yasağın kalkacağını duyurdu. 72 saatlik yasak kalktıktan sonra Whatsapp için değişikliliğe gidilecekmi merak ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Apple’dan Anneler Günü’ne Özel Video başlıklı makalemizde apple, Apple Anneler Günü ve Apple tanıtım videosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir