Kapat

BitWalking İle Yürüyerek Para Kazan!

Yeni geliştirilen bir uygulama sayesinde artık sadece yürüyerek para kazanmamız mümkün olacak. Bu sistemde ne kadar çok yürürsek bitcoin kasamızda okadar çok sanal paramız oluyor. Cep telefonumuza yükleyeceğimiz uygulama sayesinde attığımız her 10000 adımda 1 dolar kazanıyoruz ve 10000 adım da yaklaşık 8 km demek.

Kazanılan parayı internet harcamalarında kullanacağımız gibi sanal  döviz bürolarında gerçek paraya da çevirebiliyormuşuz. İlk bakışta çok düşük bir miktar olarak görünse bile günde 10000 adım atan bir kişiyi varsayarsak yıllık olarak hesapladığımızda 1095 tl ye denk geliyor ve günde 10000 adım atmak çalışan bir insan için atılmayacak bir adım değil bence. İş çıkışlarında 45 dakika yürüseniz 10000 adım atabileceğinize inanıyorum. Bu sistemi eğer günlük rutininimize oturtursak hem fazla kilolardan kurtulurken bir yandan da para kazanmış olacağız.

151123092825_bitwalking_624x351_bbc_nocredit

in kurucuları Nissan Bahar ve Franky Imbesi daha projeleri için 10 milyon dolarlık yatırım desteği toplamışlar. Projenin ana sponsorlarından biri de Japonya’dan. Ayrıca Japon elektrik şirketi Murata da ’in telefonlardan ayrı bir şekilde çalışmasını sağlayacak bir bileklik tasarlamak için çalışıyormuş.

Ee tabi güzel bir yürüyüş ayakkabıda gizli olunca projede Bitwalking’den kazanılan parayı kabul edeceklerini açıklayan ilk firmalar da ayakkabı üreticileri olmuş. Ayrıca bazı İngiliz bankaları bu paraları nakite çevirmeye başlayabileceğini de bildirmiş.

Projenin asıl amacı aslında insanların hareket etmesini sağlayarak daha sağlıklı bir yaşam için teşvik etmek. Projenin küresel hedefleri ise büyük spor markaları, sigorta şirketleri ve sağlık hizmetleriyle etkileşime geçerek Bitwalking in ve ünlü markaların tanıtımını sağlamak.

Eğer sizde bu projeye katılmak isterseniz buraya  epostanızı yazıp davetiye isteği gönderebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir