Kapat

Beyaz Perde de Gösterilecek 3 Kitap Uyarlamaları

1.    Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children –

Bayan peregrine

New York Times bestseller listesinin vazgeçilmezlerinden olan gerilim-korku türündeki kitapta dram ve fantastik konuların özelliklerini de hissetmek mümkün. Ransom Riggs’in kaleme aldığı romanın konusu, bir adadaki terk edilmiş yetimhanede geçmektedir. Ülkemizde İthaki Yayınları aracılığıyla okurlara ulaştırılan kitabın kapağının arka yüzünde yazanlar:
“Yaşadığı korkunç aile trajedisi yüzünden Galler kıyılarındaki, dünyadan uzakta kalmış bir adaya yolculuk eden on altı yaşındaki Jacob, burada Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocuklar Yetimhanesinin yıkıntılarını keşfetmekle kalmayıp, Bayan Peregrine’in çocuklarının sadece tuhaf olmaktan çok daha fazlası olduğunun farkına varır.”
Gel gelelim uyarlanan filme, senaryosunu Jane Goldman’ın yazdığı ve Eva Green, Samuel L.Jackson, Ella Purnell gibi başarılı oyuncu kadrosuyla 26 Aralık 2016’da vizyona girmesi beklenen filmin yönetmen koltuğunda ise Tim Burton yer almaktadır.

bayan peregrine çocukları

 

 

Fragman: Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children


 

2.    

Aşk ve gurur ve zombiler

İlk başta “Aşk ve Gurur” adıyla Jane Austen tarafından kaleme alınan kitap, 2009 yılında Seth Grahame Smith tarafından sonuna “Zombiler” eklenerek raflarda yerini aldı. Genç ve yetişkin kuşağın en popüler kitaplarından biri oldu.
Ülkemizde 26 Şubat 2016 tarihinde vizyona girecek olan, Burr Steers’in yazıp yönettiği filmde Lily James Lena Headey ve Charles Dance gibi isimler yer alıyor.

aşk gurur zombi

 

 

Fragman: Aşk ve Gurur ve Zombiler

 


3.     – Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?

HP_Fantastik_Canavarlar-1826

Asıl yazarı, aynı zamandan Harry Potter serisinin de yazarı olan J.K.Rowling, hayali bir yazar ismi kullandığı küçük bir kitap olan bu eser, yazıldığı sıralarda bir yan kitap projesi olarak düşünülmüştü ve geliri yardıma muhtaç çocuklara bağışlanmıştı.
Vizyon tarihi 18 Kasım 2016 olarak belirtilen filmin yazarı değişmemiş, yönetmen koltuğunda ise David Yates bulunmaktadır. Filmde Eddie Redmayne, Ezra Miller, Katherine Waterson gibi oyuncular yer almaktadır.
4harryfilm

 

Fragman: Fantastic Beasts and Where To Find Them

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir