Android N’de Yine Tatlı İsmi ! (Kesinlikle Namık olmalıydı :)

Google’ın Android işletim sistemi için çıkarmış olduğu her yeni sürümüne tatlı ismi koyma geleneği (7)‘dede aynı şekilde devam ediyor.Yeni sürüm olan için isim anketi düzenleyen Google sonunda bir isim koyabildi.Ankete biz Türklerinde oldukça ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz ki Namık isminin takılmasını talep etmiştik.Kesinlikle şaka değil Android N olarak duyurulan sürüme tüm Dünyada N ile başlayan çeşitli isimler önerilmişti.Tabi bizim milletimizde Trollemekten zevk alır bu sebeple Namık adını önermiştik. 🙂

Sonuç olarak Android Namık olamadı ancak Google, AndroidNougat (ilk başta nagıt olarak düşünmüştük ancak değilmiş Türkçe karşılığı Koz Helvası olan bir tatlıymış) ismini vermeyi başardı.Aslında Google’ın bu hamlesini kimse beklemiyordu.Çünkü uzun süredir Nutella ile görüşen Google %90 ihtimalle Google Nutella şeklinde duyurması bekleniyordu.

Nougat Nedir ?

Öncelikle yukarıdada belirttiğimiz gibi kesinlikle Nagıt değil.Nagıt olarak düşünürseniz üstü çıtır olan bir tavuk ürünü karşılıyor bizi 😀 Küçük bir araştırmayla anladık ki Nougat Türkçemizde Koz Helvası olarak geçiyormuş. Bunu helva bal,vanilya ve şeker gibi malzemelerden yapılıyormuş.

 

Android’in yeni Dünyasında neler değişecek hep beraber yakın zamanda göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Huawei Android’den Vazgeçebilir başlıklı makalemizde android, İşletim sistemi ve tizen hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir