Android 7.0 Nougat Çıkış Tarihi Belli Oldu

Birden fazla değişik önemli yenilikler ile birlikte gelecek olan yeni işletim sistemi olan .0 Nougat ilk Nexus akıllı telefonlara kurulacak. Google, çıkartacağı yeni işletim sistemlerini ilk olarak kod ismi ile duyurusunu yapıyor. Duyurusunu yaptıktan sonra ise çıkış yapılacağı tarihe kadar belirlenen gerçek ismi ile tanıtım yapılıyor. Bu sene çıkartılacak Google‘ın yeni işletim sisteminin ismi de artık belli oldu. Google‘ın yeni işletim sisteminin ismi Android 7.0 Nougat adı ile çıkışını gerçekleştirecek. Bu duyuru ile birlikte Google merkez binasının önüne yeni bir Android heykeli dikildi.

Android‘in en son ve en yeni sürümü olan Android 7.0 Nougat, her zaman ki gibi ilk önce Nexus akıllı cihazları için kullanılabilir hale gelecek. Sonrasında diğer akıllı cihaz üreticileri de bu işletim sistemine geçiş yapacak daha sonra ise güncelleme haritası ile birlikte tüm kullanıcılara sunulacak.

Menüsünden, bildirim ekranına kadar bir çok yenilik ile gelecek olan Android 7.0 Nougat, Eylül‘de çıkacağı söyleniyor.

 

Bir önceki yazımız olan Android N'de Yine Tatlı İsmi ! (Kesinlikle Namık olmalıydı 🙂 başlıklı makalemizde android 7, android işletim sistmei ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir