AMD Radeon RX 480 Satışa Çıkıyor

AMD markasının yeni nesil olan Polaris mimarili AMD Radeon RX 480 haftaya satışa çıkacak. AMD kısa bir süre önce düzenlediği bir etkinlikte Polaris mimarili ilk olan AMD Radeon RX 480‘i hakkında bilgiler vermişti. Ancak yeni ekran kartı olan AMD Radeon RX 480‘in çıkış tarihi ile ilgili resmi olarak hiç bir bilgi verilmemişti.

Bundan sonra çıkan bazı haberlere göre ekran kartının Haziran ayında satışa çıkacağı hakkında bazı haberler yapıldı. Bu haberlerden sonra en son olarak AMD‘nin Facebook resmi sayfasında tarafından yapılan bir açıklama ile haber doğrulandı. Yeni çıkacak olan ekran kartı AMD Radeon RX 480‘in 4 GB ve 8 GB‘lık olarak iki farklı seçenek olarak karşımıza gelecek. Bu ekran kartlarının satışa sunulacak fiyatları ise 199 ve 229 dolar etiket fiyatı ile satışa sunulacak. AMD markası haricinde diğer markaların çıkardıkları özel soğutmalı ekran kartlarının fiyatları biraz daha fazla. AMD‘nin belirlediği bu etiket fiyatları sadece Türkiye dışında ki ülkeler için geçerli olacağını şimdiden söyleyelim.

Bir önceki yazımız olan Nvidia GTX 1080’in Mobil Versiyonu Göründü başlıklı makalemizde ekran kartı, GTX ve nvidia hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir